Veronka - príbeh siroty

Veronka – príbeh siroty je nový autorský celovečerný program Mestského folklórneho štúdia. Je voľným pokračovaním úspešného programu Amerikáni, ktorý Považan premiéroval v roku 2019. Je to príbeh dievčaťa Veronky, ktorej otec sa nevrátil z Ameriky a zostala tak s matkou sama. Od jej narodenia až po zrelú ženu a matku zažíva rôzne životné situácie vrátane straty aj svojej matky. Teda situácie nielen veselé, ale i smutné. Príbeh zároveň ukazuje na krásu ženy v každom jej veku a že každý človek má svoje životné radosti i ťažkosti, s ktorými musí každodenne zápasiť. Obzvlášť siroty.

V programe účinkujú súbory Mestského folklórneho štúdia – FS Považan, DFS Mladosť, FS Seniorpovažan. Tento program zároveň otvára dvere ďalšiemu tretiemu programu o drotároch, ktorý sa bude volať Drucori a bude o poslednej drotárke v Trenčianskej stolici, kde sa vybral aj Veronkin muž Ondrej.

Vstupné: 10 €

Predpredaj vstupeniek od 20. 11. 2023 v Turistickej informačnej kancelárii v pracovných dňoch pondelok - piatok 8:00 - 16:00 h, streda 8:00 - 18:00 h. Tel. číslo: 042/4326 545, 0917 450 666, rezervácie a online predaj na stránke pxcentrumpb.sk

Upozornenie: platnosť rezervácie sú 3 kalendárne dni od jej vytvorenia. Nevyzdvihnuté rezervované vstupenky budú po tomto termíne uvoľnené späť do predaja. Pri vyzdvihnutí rezervovaných vstupeniek je potrebné nahlásiť číslo objednávky, ktoré bolo doručené potvrdzujúcim mailom.

 

Čas a miesto konania