Veronka - príbeh siroty 2024

Repríza nového autorského programu Mestského folklórneho štúdia. Veronka - príbeh siroty je voľným pokračovaním úspešného programu Amerikáni, ktorý Považan premiéroval v roku 2019. Je to príbeh dievčaťa Veronky, ktorej otec sa nevrátil z Ameriky a zostala tak s matkou sama. Od jej narodenia až po zrelú ženu a matku zažíva rôzne životné situácie vrátane straty aj svojej matky. Teda situácie nielen veselé, ale i smutné. Príbeh zároveň ukazuje na krásu ženy v každom jej veku a že každý človek má svoje životné radosti i ťažkosti, s ktorými musí každodenne zápasiť. Obzvlášť siroty.

V programe účinkujú súbory Mestského folklórneho štúdia – FS Považan, DFS Mladosť, FS Seniorpovažan. Tento program zároveň otvára dvere ďalšiemu tretiemu programu o drotároch, ktorý sa bude volať Drucori a bude o poslednej drotárke v Trenčianskej stolici, kde sa vybral aj Veronkin muž Ondrej.

Vstupné: 10 €

Predpredaj vstupeniek od 14. 2. 2024 v Turistickej informačnej kancelárii v pracovných dňoch pondelok - piatok 8:00 - 16:00 h, streda 8:00 - 18:00 h. Tel. číslo: 042/4326 545, 0917 450 666, rezervácie a online predaj na stránke pxcentrumpb.sk

Upozornenie: platnosť rezervácie sú 3 kalendárne dni od jej vytvorenia. Nevyzdvihnuté rezervované vstupenky budú po tomto termíne uvoľnené späť do predaja. Pri vyzdvihnutí rezervovaných vstupeniek je potrebné nahlásiť číslo objednávky, ktoré bolo doručené potvrdzujúcim mailom.