SNOW FILM FEST 2022

Medzinárodný filmový festival zimných cestovateľských a športových filmov

Po dvoch rokoch je festival zimných športov "SNOW FILM FEST" späť!!! A rovnako sa na scénu vracia aj váš obľúbený chlieb s masťou a cibuľou.????
Takže sa na vás tešíme v sobotu 26.novembra 2022, kedy sa od 17:00 hod v kine Mier, v spolupráci s Mestom Považská Bystrica a PX Centrom, uskutoční v poradí už deviaty ročník tohto výnimočného festivalu! Na svoje si prídu opäť hlavne milovníci zimných športov a lyžovania, pričom v hlavnom programe dostali priestor aj dva české filmy, takže sa nebudete musieť trápiť s titulkami.????

Ťahákom tohto ročníka "Snow Film Festu" bude aj prezentácia dvoch "bláznov" Joži a Pali na cestách, ktorí sa bez predchádzajúcich skúseností vybrali do Patagónie, aby si tam kúpili kone a prešli na nich divokou časťou Argentíny. Dokážete si predstaviť, ako to dopadlo a že zábava bude zaručená.
Vodopády na severe Islandu sú výzvou pre odvážnych vodákov. Ako šialení však musíte byť, aby ste to skúsili v zime? Aj toto sa dozviete v sobotu večer. Nenechajte si ujsť ani expedíciu na Putha Hiunchuli v pohorí Dhaulagiri v Nepále, päť týždňovú cestu českých freeriderov za prašanom do kirgizského Jyrgalanu, kde sa akoby zastavil čas, spojenie snowboardingu a splavu rieky počas najchladnejšieho obdobia v roku, či desať dní pekla českých lezcov, ktoré sa zapísali do histórie himalájskeho lezenia...

Vstupné na festival je 5€ /4€ študenti a dôchodcovia, deti do 10 rokov zadarmo/ + v cene je tradičné občerstvenie /káva, čaj a chlieb s masťou a cibuľou/ a lístok do tomboly.

Viac info o festivale nájdete aj na tejto stránke https://cutt.ly/snowfilmfest2022

Čas a miesto konania