Perníková chalúpka

Škriatok Uf má dôležitú úlohu – stráži les, aby do neho nevošli deti a nezatúlali sa rovno ku chalúpke zlej ježibaby, pretože pozná jej úmysel. Čarami si z nich chce zobrať mladosť a krásu. Jedného dňa to však ježibaba zistí a svojimi trikmi premení škriatkovi nohy na palice, aby jej už nemohol prekaziť plán. Len čo sa Uf nemôže pohnúť z miesta, na okraji lesa sa objaví Janko so svojou neposlušnou sestričkou  arienkou, ktorí si chcú skrátiť cestu cez les, pretože zmeškali autobus. Zablúdia  a za tmavej noci sa ocitnú pred  čudesnou chalúpkou. Je postavená celá z chutných perníkov. Keby len to! Perníky spievajú, hrniec, zrkadlo, kocúr a metla, z ktorých si ježibaba spravila svojich služobníkov – pomocníkov, hovoria a tancujú a ona sa teší, že sa jej konečne podarí býť opäť mladou a krásnou. Ale predsa sa prepočíta. Janko svojou šikovnosťou a odvahou s pomocou detí a škriatka Ufa jej prekazí plány, zlo potrestá a všetkých zo zakliatia vyslobodí.

Divadelné predstavenie je kombináciou činoherného a bábkového divadla, interaktívnych filmových animácií, počítačovej grafiky, videoprojekcií scén, hudby, pesničiek a zvukových efektov. 

Jedinečný zážitok pre deti aj rodičov.

!!! Každé dieťa s platnou vstupenkou dostane pri vstupe darček – ROZPRÁVKOVÉ CD !!!

ukážka: https://www.youtube.com/watch?v=RgCpCE5axYc

hrajú: Alica Bukovčanová, Michal Zeman

postavy: Janko, Marienka, škriatok Uf, ježibaba, kocúr, metla, hrniec, zrkadlo, perníky, deti v hľadisku

scenár: Magdaléna Glasnerová, dramaturgia: Alžbeta Skalová, texty piesní: Dušan Brindza,  hudba: Mikuláš Škuta, scéna a animácie: Peter Skala, bábky a kostýmy: Lucia Lasičková, hudobná spolupráca: Pavol Klimašovský, programovanie: Boris Vitázek, zvuková réžia: Ján Machút, Rastislav Martinický, technická spolupráca: Jakub Martinický

réžia: Michal Jurík             

producent: A.L.I. Production s.r.o.

dĺžka predstavenia: 55 min.

Vhodné pre deti od 3 rokov

Vstupné: 5 €

Predpredaj vstupeniek od 1.4.2019 v TIK-u a v sieti ticketportal (3., 6. a 9. rad)

Predpredaj v TIK-u: v pracovných dňoch pondelok - piatok od 8:00 do 16:00 h, v stredu od 8:00 do 18:00 h, obedová prestávka 11:30 - 12:15 h, tel. č. 042/4326 545, 0917 450 666.

Rezervácie vstupeniek od 1.4.2019. Platnosť rezervácie je 7 kalendárnych dní od jej vytvorenia. Nevyzdvihnuté rezervované vstupenky budú po tomto termíne uvoľnené späť do predaja. Pri vyzdvihnutí rezervovaných vstupeniek prosíme nahlásiť číslo objednávky, ktoré bolo doručené potvrdzujúcim mailom. Posledný možný deň rezervácie voľných vstupeniek je 21.4.2019. Po tomto termíne budú voľné vstupenky k dispozícii na priamy predaj v Turistickej informačnej kancelárii.

Čas a miesto konania